Co to jest WordPress?

Jeżeli zastanawiasz się co to jest wordpress to jest to system zarządzania treścią (CMS), który napisany jest w języku PHP. World Press używany jest głównie do obsługi wrogów jego działanie opiera się na wykorzystywaniu bazy danych MySQL.

Pierwsze kroki z WordPress

WordPress to jeden z najpopularniejszych na świecie systemów do zarządzania treścią strony www lub też blogów. W mniej techniczny sposób można powiedzieć, że jest to specjalny panel, który pozwala na zarządzanie danymi w serwisie internetowym, dzięki czemu możliwe jest dodawanie nowych treści, edytowanie już istniejącej treści lub też dodawanie lub usuwanie zdjęć w galeriach.

Początkowo WordPress powstał jako platforma blogowa i do tego został stworzony, jednak wraz z upływem czasu, kiedy użytkownicy zauważyli, że jest on bardzo przyjazny w obsłudze i daje dużo możliwości, zaczęto go stosować również do strony www np: dla dentysty w Opolu http://dentalmed-opole.pl/, a nawet do sklepów internetowych. Dziś już mało kto może sobie wyobrazić pozycjonowanie i działanie na blogu lub stronie internetowej bez WordPress, a wszystko dlatego, że jest on bardzo przyjazny w obsłudze, a przy tym też daje duże możliwości, przez co też jest bardzo lubiany wśród blogerów.

Czy WordPress jest darmowy?

Jeżeli zastanawiasz się czy WordPress jest darmowy to w zasadzie tak, jednak można korzystać z niego na dwa sposoby. Pierwszy sposób to zainstalowaniem wordpressa na własnym hostingu i podłączenie do kupionej domeny czyli adresu strony lub sklepu internetowego. Drugi sposób to założenie konta w serwisie wordpress.com, jednak jest to zdecydowanie rzadziej używane rozwiązanie. Obydwa te rozwiązania mogą jednak wiązać się z pewnymi kosztami.

Korzystanie z WordPressa, który zainstalowany jest na własnym hostingu jest działaniem zupełnie bezpłatnym. WordPressa może pobrać ze strony wordpress.org, gdzie aktualnie znajduje się jego najnowsza wersja, którą można pobrać w dowolnym momencie. Ten rodzaje WordPress jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań dla stron firmowych, profesjonalne blogów czy też sklepów internetowych.

Worldpress – opłata za hosting i domenę

Kiedy już mamy pobranego WordPressa trzeba go gdzieś zainstalować, a dokładnie na hostingu. Oznacza to, że konieczne jest wykupienie hostingu i podłączenie pod niego domeny. Nie jest to rozwiązanie bardzo kosztowne, ale jednak jest to dodatkowy koszt, z którym należy się liczyć.