Pozycja strony w wyszukiwarkach

Właśnie stworzyłeś swoją stronę internetową. Zacierasz ręce, no tak, nic Ci nie pozostało, jak tylko czekać na tabuny internautów odwiedzających Twoją domenę. Wtem mija dzień, drugi. Wreszcie upływa cały tydzień. Zaczynasz się niepokoić, dlaczego nikt do mnie nie zagląda?

Jak zdobyć ruch na stronie?

Odpowiedź jest prosta. Strona wygląda ładnie, rzeczywiście. Teksty, które w niej zawarłeś również trzymają poziom, są dość ciekawe. Jednak czegoś tu brakuje. Czego? Użytkownicy sieci najzwyczajniej w świecie nie wiedzą o istnieniu Twojego jakże zadbanego portalu. Co Ci pozostaje zrobić? Zamieścić reklamę w gazecie, może lokalnym radio? Nie, raczej nie. Są inne, bardziej niezawodne metody. Każda strona WWW, jeśli ma być odwiedzana przez internautów musi być dla nich widoczna. To jest jasne jak słońce!

Chodzi o to, żeby wyświetlać się w wynikach wyszukiwarce na pożądane frazy. Przykładowo dla strony z akcesoriami dla fryzjerów będzie to “sklep fryzjerski“, dla opolskiego prawnika “kancelaria prawna Opole“, z kolei fryzjerka z tego samego miasta chciałaby być zapewne widoczna na słowa kluczowe “salon fryzjerski Opole“.

Audyt na Twojej witrynie

Pamiętaj, żeby postawić na ekspertów. Oni przeprowadzą audyt Twojej strony. Mają odpowiednie narzędzia. Przy wsparciu wiedzy stosunkowo prędko zdiagnozują problemy Twojej witryny. Powiedzą Ci, co należy poprawić, na co położyć większy nacisk. Zobaczysz, że nagle na nieodwiedzanej dotąd stronie zapanuje ruch i gwar. Z dnia na dzień odwiedzin będzie coraz więcej.

Lecz pamiętaj, aby nie spoczywać na laurach. Chcesz się utrzymać na topowych pozycjach, zawrzyj z pozycjonerami dłuższą znajomość. Pozycjonowanie to długofalowa praca. Nie można spuszczać ręki z pulsu, musisz o tym pamiętać.

Nieustannie w tej dziedzinie pojawia się coś nowego, należy nieustannie dostosowywać się do zmian. Trzeba to robić, aby konkurencja nie pozostawiła Cię daleko w tyle!

Być wysoko jak ptak

Posłużmy się metaforą: zobacz, wysoko w górze fruwają ptaki, gdyby jednak zadowoliły się samą przyjemnością latania, a zapomniały o wysiłku, opuściłyby skrzydła i spadły z wysoka na bruk. Dlatego dokładają nieustannego wysiłku, aby utrzymać się blisko chmur. Nie ma to jak spojrzeć na świat z góry. Uczucie to jest czymś niepowtarzalnym – wręcz trudno je opisać!

Bądź odważny. Przecież, jak się zwykło mówić, to do nich należy świat. Wiesz pewnie, że kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Idź do przodu i wyprzedź szybko swoich konkurentów. Oni przecież nie próżnują.

Chcesz, aby Twoja strona utrzymała się na samej górze? Dlatego nie zapomnij o kwestii SEO!